top of page
FESTA FLAMURIT 2022

SATURDAY, NOVEMBER 26TH 7PM
CALL MARK GOJCAJ FOR TIX @ 586-945-1257 

 
Kisha Katolike e Shen Palit ne bashkepunim me Shoqatat e komunitetit ne diaspore “Malesia e Madhe”, "Jehona e Malesise", "Kosova".; fton komunitetin Shqiptare te marre pjese ne Mbremjen Gala me 26 Nentor, ne ora 7 pm ne
Albanian-American Club ne Rochester Hills.
Ky aktivitet eshte shenje perkujtimi dhe mirenjohje per patriotet
Shqiptare qe dhane kontributin sublim.
Foles i rastit enkas nga Tuzi.
Nik Gjeloshaj: Kryetar i Komunes se Tuzit
 
Marrin pjese
Ivan Ivanaj: NenKryetar i Komunes
Marash Dukaj: Minister i Administrates Publike.
Mbremja do te kete nje aktivitet te pasur atistiko-kulturor.
 
Muzika nga Kengetari i mirenjohur Malesori
nen shoqerimin e instrumentistit Gentjan Qekorja
Cmimi I biletes $80 per te rritur dhe $20 per te rinjte nen 12 vjeç
ku perfshihet darka e pasur dhe pijet e ndryshme.

FF.jpg
bottom of page